10 / 12 / 2014

Tavas kosmētikas somiņas noslēpumi

Irina Sališa
Profesionāla vizāžiste, Imuarti Studio vadītāja, Create in Riga pasniedzēja!

Katrai dāmai ir kosmētikas somiņa, bet vai tiešām Tu izmanto visus līdzekļus, kas tur atrodas?

Viens no pareizi piemeklētās kosmētikas likumiem skan tā: “Nekādu spontānu pirkumu!”.

Lai iegādātās kosmētikas lietošana tiešām sniegtu baudu, ir skaidri jāsaprot, ko un kā izvēlēties. Atklāšu Tev dažus noslēpumus par svarīgākajiem līdzekļiem, kam tiešām jāatrodas Tavā kosmētikas somiņā.

Mēs visi vēlamies ticēt pasakām, tāpat kā ticam dekoratīvās kosmētikas reklāmām, kuras sola, ka BB krēma lietošana vienā acu mirklī atrisinās visas ādas problēmas! Patiesībā šis krēms koriģē pavisam minimāli un ir piemērots tikai sievietēm ar labu ādu. Ja Tava āda nav ideāla (ir pumpiņas, redzami asinsvadi, zilumi, pigmenta plankumi), tad labāk izvēlēties tonējošu fluīdu uz ūdens vai silikona bāzes, ar kuru ir viegli novērst visas minētās nepilnības. 

Izvēloties savas ādas krāsai piemērotu toni, pārbaudi to uz zoda līnijas - tādā veidā pārliecināsies, ka tonis atbilst gan sejas ādas krāsai, gan kaklam.

Lai tiktu vaļā no taukainā spīduma, kurš pēc laika parādās sejas T-zonā -  (uz pieres, deguna, zoda), vari izmantot caurspīdīgu birstošo pūderi vai matējošas salvetes.

Kam domāti maskējošie zīmuļi un konsīleri? Noguruša izskata MASKĒŠANAI! Par nogurušu izskatu liecina, piemēram, tumši laukumi uz sejas, precīzāk – iekšējais un ārējais acu kaktiņš (tā noteikti nav visa zona zem acīm!) Maskējoši kosmētikas līdzekļi jālieto tikai vietā, kuru tiešām nepieciešams nomaskēt. Ja konsīleru izmantosim visai līnijai zem acīm, tas tikai akcentēs „maisiņus”, grumbiņas un visu to, ko mēs vēlāmies noslēpt. Maskējošo zīmuli izvēlies par vienu toni gaišāku nekā ir Tavas ādas tonis. Ja Tava āda viegli iesauļojia, tad izvēlies silto toni, aristokrātiski bālas ādas īpašniecēm iesaku pirkt zīmuli ar rozā pamattoni. 

Lai ādai piešķirtu veselīgu spīdumu vari izmantot izgaismojošu korektoru jeb hailaiteru vai maigu, bēšīgu perlamutra spīdumu birstošu ēnu vai krēma veidā. To uzklāj tikai uz izliektajām sejas daļām, tās ir zona zem uzacs, deguna viduslīnija, augšējie vaigu kauli un augšlūpas kontūra. 

 

 

Modelējošs korektors! To nevajag jaukt ar bronzatoru. Modelējošs korektors veido sejas reljefu, bet bronzators dod iedeguma efektu. Korektors ir matēts, veido ēnojumu (piem. uz vaiga) un tas Tev noderēs, piemēram, ja vēlies vizuāli samazināt degunu. Toties bronzators, pateicoties sastāvā iekļautajam perlamutram, akcentē sejas spīdumu. Izvēloties toni, orientējies uz dabīgo ēnu, kura krīt no sejas uz kaklu, tie var būt aukstie vai siltie brūnās krāsas toņi. Modelējošu korektoru droši var lietot kopā ar vaigu sārtumu. Vaigu sārtums var būt rozā vai persiku tonī, matēts vai ar perlamutra spīdumu. Lietojot vaigu sārtumu ar perlamutru, Tu varēsi izcelt vaigu kaulus, kas pašlaik ir modē. 

 

 

 

Nu lūk, esam izveidojuši ideālu sejas ovālu ar perfektu toni, paslēpjot sīkas nepilnības. :) Nākamajā reizē papildināsim Tavu kosmētikas somiņu ar piemērotu dekoratīvo kosmētiku!