02 / 03 / 2015

Tavas kosmētikas somiņas noslēpumi
(2. daļa)

Irina Sališa
Profesionāla vizāžiste, Imuarti Studio vadītāja, Create in Riga pasniedzēja.

Turpinam pareizi izvēlēties kosmētiku ;) 

Turpinām ielūkoties Tavā kosmētikas somiņā, un tagad pievērsīsim uzmanību acu ēnām. Perlamutra nokrāsu likumi, ko aplūkojām iepriekš, attiecas arī uz acu ēnu izvēli. Lai iegūtu piesātinātus toņus, izvēlies matētas ēnas, bet viegla, gaisīga grima radīšanai izvēlies perlamutra nokrāsas, taču perlamutra toņi jālieto ļoti uzmanīgi, jo, nepareizi lietoti, tie var izcelt sīkās grumbiņas ap acīm. Šī iemesla dēļ perlamutra toņus labāk klāt gludākajās zonās, tos var izmantot, piemēram, lai izgaismotu zonu zem uzacīm, acs iekšējā stūrī. Perlamutra toņus var klāt arī virs vaigu kauliem.  

Kosmētikas somiņā bieži atrodamas birstošās acu ēnas, kas, nepareizi lietotas, var noslīdēt, neturēties plānotajā vietā. Lai tas nenotiktu, zem birstošajām acu ēnām nepieciešams lietot kosmētikas bāzi. Lietojot bāzi, acu ēnas būs noturīgas visas dienas garumā. Tomēr jāatceras - kosmētikas bāze parasti atgādina krēmu, taču tā var būt blīvāka, tādēļ to nav ieteicams lietot noslīdējušu plastiņu īpašniecēm – bāzes lietošana var uzsvērt šo problēmu un skatienu padarīt smagnēju.

Acu galvenais rotājums ir skropstas. Izvēloties skropstu tušu, jāuzticas savām izjūtām, lietojot konkrēto skropstu tušu, tomēr jāzina – jo īsākas skropstas, jo sarežģītāka ir skropstu tušas izvēle, rūpīgāk jāizvēlas gan tušas krāsa, gan veids – tušai jābūt pagarinošai. Īsu skropstu īpašnieces nedrīkst izvēlēties tušu, kas palielina skropstu apjomu – tā jūs iegūsiet saķepušu skropstu efektu, nevis pievilcīgu skatienu.  

Visām dāmām jāatceras, ka ūdensizturīga tuša skropstas ļoti sausina, tās var sākt lūzt, izkrist, tāpēc šādu tušu nedrīkst lietot katru dienu. Ūdensizturīgā tuša ir piemērota vakara grimam. Ja jums patīk acu līniju pasvītrot ar tumšu līniju, vakara grimam varat acs ārējā stūrītī pielīmēt dažas mākslīgās skropstas. Jo plašāka ir tumšā līnija gar plakstiņa malu, jo īsākas izskatās jūsu skropstas, dažu mākslīgo skropstu pielīmēšana palīdzēs šo efektu nomākt. 

  

Jutekliskākā sejas daļa ir lūpas, tādēļ tām nepieciešama īpaša uzmanība. Ikdienā lietojiet lūpu balzamu, to var lietot lūpu krāsas vietā, pirms tam lūpu līniju iezīmējot ar maigi rozā lūpu zīmuli. Zīmulim jābūt maigam, lai netraumētu lūpu ādu. Ja vēlaties lietot maigu, dabisku toņu lūpu krāsu, būs pietiekami ar vienu zīmuli lūpu ādas krāsā, taču košākām lūpu krāsām vēlams izvēlēties zīmuli tādā pašā tonī, kā lūpu krāsa. Lietojot košas lūpu krāsas, zīmulis ir jālieto obligāti, citādi krāsa izplūdīs pāri lūpu līnijām, izņēmums ir vienīgi modernas, matētas lūpu krāsas, kas ir tik blīvas, ka neplūst. 

 

Lai iegūtu lielāku lūpu krāsas toņu daudzveidību, nav nepieciešams iegādāties arvien jaunas lūpu krāsas – lai toni padarītu gaišāku vai tumšāku, pietiek, ja kādai no esošajām lūpu krāsām, klājot to ar otiņu, klāt piejauc mazliet maskējošu korektoru vai košāka toņa lūpu krāsu. Lai gan – kurš var atturēt sievieti moderna toņa no lūpu krāsas iegādes?!