23 / 03 / 2015

Sarkano lūpu maģija

Līdzko Tu uzkrāso spilgtas, sulīgi sarkanas lūpas, seja pilnībā pārvēršas. Bet vai Tu zini, kā pareizi krāsot košas lūpas, kas atzīšos, ir arī mazliet provocējošas? 

Šodien es Tev atklāšu dažus grima noslēpumus, kas lieti noderēs.

Vispirms ir ļoti svarīgi sagatavot seju un izlīdzināt ādas toni – tas ir visa grima pamats. Lai to izdarītu, sākumā sejas T-zonā uzklāj grima bāzi, pēc tam grima bāzi uzklāj arī uz pārējās sejas un kakla. Tad lieto tonālo krēmu, kas ir ideāli piemērots tavam ādas tipam un tonim. Nedrīkst aizmirst arī par maskējošu zīmuli jeb konsīleri, kas jāuzklāj zonā ap acīm. Visbeidzot vieglām kustībām jāklāj pūderis. (Vairāk par ādas tipam un tonim piemērotu līdzekļu izvēli lasi šeit )

Tad kārta uzacīm. Uzacu izcelšana ir ļoti svarīgs un delikāts brīdis, tām ir jāpievērš īpaša uzmanība. Uzacu krāsai nevajadzētu būt tumšākai par matiem, tomēr tās nedrīkst būt arī pārāk gaišas, lai „nepazustu” uz pārējā grima fona. Piešķir uzacīm vēlamo formu un izcel to krāsu ar uzacu zīmuli, tomēr ar to jābūt uzmanīgai – krāsa jālieto akurāti un nedrīkst pārspīlēt. Te der atcerēties, ka uzacis vienmēr var padarīt gaišākas, tās pāris reizes viegli pārķemmējot ar uzacu birstīti.  

Tālāk ķersimies pie acu uzkrāsošanas. Te nu man jāsaka, ka acis nedrīkst būt pārāk košas, jo šoreiz galveno akcentu mēs vēlamies likt uz lūpām. Taču tas nenozīmē, ka acis nevajag pasvītrot vispār. Protams, nē! 

 • Tātad, vispirms pārklāj visu plakstiņu ar acu ēnu bāzi, tas tādēļ, lai acu ēnas neizplūstu, nenobirtu un turētos daudz ilgāk..
 • Tad izgaismo plaksta ārējo malu zem uzacs ar gaišām ēnām.
 • Līniju starp plakstiņa kustīgo un nekustīgo daļu ietonē gaiši bēšā tonī, krāsu izvēloties apmēram pustoni tumšāku par ādas dabisko toni.
 • Ar mirdzošu tumši brūnu zīmuli iezīmē acs formu, ar to pašu zīmuli izcel acs ārējo stūri, vizuāli pagarinot un mazliet paceļot plakstiņa līniju. Tādējādi tiks izveidots hipnotizējošs „kaķa” acs efekts.  
 • Iezīmēto līniju dublē ar kafijas krāsas acu ēnām, tādējādi padarot skatienu vēl izteiksmīgāku un dziļāku.
 • Lai pabeigtu acu grimmu, ar mīkstu ziloņkaula krāsas zīmuli iezīmē līniju gar skropstu iekšpusi, tādējādi padarot acis vizuāli platākās.
 • Visbeidzot nokrāso skropstas, vispirms tušu uzklājot skropstu saknēm, lai piešķirtu tām apjomu un pēc tam pārklāj skropstas ar tušu visā to garumā.

Bet nu ķersimies klāt pašam interesantākajam – lūpu krāsošanai. Vispirms lūpas pārklāj ar grima bāzi, tad izvēlies atbilstošu sarkano zīmuli, kas ir vispiemērotākais tavam krāsu tipam. Katram cilvēkam piemīt viņa indivuduālais kolorīts, kam jāpieskaņo kosmētikas toņi – to nosaka matu, acu, ādas krāsa un daudzi citi faktori.

 • Tātad, ar izvēlēto zīmuli veido lūpu formu, atkārtojot lūpu dabisko līniju. Formas zīmēšana jāsāk no augšlūpas, tā dēvētā kupidona loka, kas nosaka formu visām lūpām.
 • Pēc tam nokrāso apakšējās lūpas centru, te jāatceras, ka abām lūpām jābūt vienādām un simetriskām.
 • Tālāk iezīmē lūpu kaktiņus un rūpīgi savelc kopā visas līnijas.

 • Nesteidzoties, ar zīmuļa plakano daļu aizpildi lūpas pilnībā, piešķirot tām vienmērīgu toni.
 • Tālāk izvēlies lūpu krāsu zīmuļa tonī un ar to pārvelc visas iezīmētās līnijas.
 • Krāsojot sarkanas lūpas, jāatceras, ka to formai un krāsai jābūt perfektai, tādēļ formas nostiprināšanai var izmantot ziloņkaula zīmuli, ko jau iepriekš lietojām acu izcelšanai. Lietojot sarkanu lūpu krāsu, tiks pamanīti pat vissīkākie trūkumi, tādēļ šis uzdevums jāuztver ļoti atbildīgi.   

(!) Pastāstīšu Tev vienu triku – ja Tava iecienītā lūpu krāsa nav matēta, bez lielas piepūles un izdevumiem var panākt matētas krāsas efektu, ja lūpas plānā kārtiņā pārklāj ar ļoti sīkas frakcijas pūderi (piemēram, izmantojot sejas pūderi no HD kolekcijas) – tas noņems lūpām lieko spīdumu un radīs satīna izskatu.

Plānu lūpu īpašniecēm es ieteiktu izmantot citu triku – lūpu centrā uzklāt spīdumu, tas vizuāli piešķirs lūpām apjomu un tās izskatīsies pilnīgākas.

Pēc visām šīm manipulācijām vieglām apļveida kustībām uz sejas un kakla izsmidzini grima fiksatoru, lai āda tiktu papildus mitrināta un grims iegūtu noturību. Nu vairs nav jāuztraucas, ka pēc pāris stundām grims būs zaudējis savu svaigumu.

Nu ko – esmu izstāstījusi Tev savus mazos noslēpumus, ko man iemācīja Diāna Vonda-Krieva, nu arī Tu pa pavasarīgo pilsētu varēsi pastaigāties ar modernu grimu, koši uzkrāsotām lūpām, liekot garāmgājējiem atskatīties!